CLF10060NIT-1R0N-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CLF10060NIT-1R0N-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1 µH 30 % 10.5 A 5.4 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)6 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
DC Resistance (DCR)5.4 mΩ
ShieldingShielded
Inductance1 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current11.5 A
Current Rating10.5 A